פעילות תש"ע

משחק קלאס חדש וצבעוני

בחצר הקדמית של בית הספר הותקן משחק קלאס חדש וצבעוני. המשחק נועד למשחק חופשי ומהנה של התלמידים בזמן ההפסקות. הפעילות בקלאס בשעות הפנאי ובהפסקות היא הזדמנות מצוינת לשיתוף פעולה עם חברים, להתאווררות, לביצוע פעילות גופנית ואף לקידום מיומנויות חברתיות.
 
נציגי חברי מועצת תלמידים עמדו ליד הקלאס לפי תורנות שהכינו, כדי ללמד ילדים שאינם יודעים את המשחק. המשחק מומן בזכות הכספים שנאספו מהמכירות של השתייה והעוגות ב"קפה אפק" המתקיים ביום המשפחה ובימי ההורים וכספים שנאספו ב"משהו טעים וטוב"-מכירה של מוצרי מזון שונים כמו-ביגלה, קרואוסון, פיצות ועוד.. המתקיים אחת לכמה שבועות.
אנו מודים לגברת אסנת דה סבן –יושבת ראש וועד ההורים על עזרתה הרבה באירגון המכירות וההורים הנוספים שהתנדבוו לעזור בהכנת העוגות והמכירות.
 
אנו מאחלים לכולכם משחק מהנה,

חלוקת תפוח בדבש בראש השנה

לציון ראש השנה, החליטו חברי מועצת תלמידים בעזרתם האדיבה של הורים לחלק לתלמידים בהפסקה תפוח בדבש, כדי שתהיה זו שנה טובה ומתוקה לכל התלמידים ומשפחותיהם היקרות.
 
ההורים הגיעו לפני ההפסקה ועזרו בחיתוך התפוחים ובמזיגת הדבש לקעריות. בהפסקה נהנו כל תלמידי ביה"ס מטבילת תפוח בדבש מתוק...
בתפילה שתהיה זו אכן שנה נפלאה ומתוקה.

גלריית תמונות - קמחא דה פסחא

"קמחא דה פסחא" למשפחות חיילי צה"ל החינוך לקיימות מתייחס אל הקשרים הקיימים בין המרכיבים השונים שבסביבה, אל השאיפה לדאוג לדורות הבאים, כדי שגם להם יהיה מה שיש לנו ואל הקשרים שבין אדם לאדם.
 
קשרים של טיפוח, מעורבות, עשייה כלפי הסובב אותנו ונתינה. לקראת חג הפסח התחלנו באיסוף מוצרי מזון בסיסיים למשפחות חיילי צה"ל. כל שכבה התבקשה להביא מוצר מזון בסיסי כתרומה למשפחות. המוצרים כללו: בקבוקי שמן, חבילות סוכר, חבילות תה וקפה, קופסאות שימורים של חמוצים, תירס, טונה וזיתים. את המוצרים העביר הועד למען החייל בראשותו של מר ראובן בשארי למשפחות החיילים. בערב החג התקבלו החבילות בהתרגשות והערכה רבה. תודה רבה לכל התלמידים שהשתתפו במבצע.
קראו עוד

הסיור ביחידות צה"ל

בתאריך ה-23.2.2010 יצאנו לסיור בבסיסי צה"ל במטרה לחלק את משלוחי המנות שנאספו ע"י כל תלמידי בית- הספר לטובת החיילים. בתחילת הסיור ביקרנו בבסיס חיל הים באשדוד, שם קיבל את פנינו מפקד הבסיס שהסביר על החיים בבסיס. בקרבת הים צפינו בציוד ומכשור טכנולוגי מתקדם בתחום המיכשור הימי.
קראו עוד

משלוחי מנות לחיילי צה"ל

במסגרת התרומה לקהילה, לחברה וכחלק מאורח החיים היומיומי של קהילת בית הספר, חשובה ההתנדבות אצל כל אחד מאיתנו. כמו בכל שנה גם השנה נרתמנו בחג הפורים להכין משלוחי מנות לחיילינו ביחידות צה"ל.
 
בקשנו ועודדנו את התלמידים להכין חבילה סגורה ועטופה היטב עם ברכה לחייל או לחיילת שיקבלו אותה. בתוך החבילה המלצנו להכניס: מוצרי היגיינה, ביגוד מחמם, דברי מתיקה, מוצרי שתייה, אבקת מרק ועוד.
חילקנו חלק מהחבילות בסיור שערכנו בבסיסי צה"ל וחלק אחר נשלח לבסיסים נוספים. משלוחי המנות התקבלו בשמחה רבה אצל החיילים המתנדבים, השומרים עלינו בכל מקום ומגנים על ארצנו.
 
חלף כחודש מאז שלחנו את משלוחי המנות והיום תלמידים רבים מקבלים מכתבי תודה מחילים שקיבלו את משלוחי המנות.
אנו מודים על שיתוף הפעולה המלא של כל אחד ואחת מתלמידי בית הספר שנרתמו למבצע חשוב זה.

תורמים למען הקהילה

תלמידות כיתה ו' תומר בצר ושיר דורון יזמו התרמהלמען ילדים הגרים ביישובשלנו- ראש העין. היוזמה היא תוצאה של פעילות כיתתית המתמקדת במעשי חסד. מועצת התלמידים נרתמה למבצע חשוב זה,דאגה ועודדה את התלמידים בבית- הספר להשתתף ולהביא פריטים שונים. במשך שבועיים הביאו תלמידים רבים מתנות נפלאות לילדים: משחקים, בובות, ספרים, תיקים, מחברות, מכשירי כתיבה, משחקי קופסא ועוד. מר אבי שוורץ, עובד הסוציאלי, סייע לנו להעביר את התרומות למרכז של ארגון "קשר" .
 
המתנות התקבלו בברכה ובשמחה גדולה. אנו מודים מכל הלב לכל התלמידים ולכל ההורים שפתחו את ליבם ואת ידם הרחבה ותרמו את הפריטים.
בברכה שיר, תומר וחברי מועצת תלמידים.

הכי אחי מפגש שני

מפגש שני במסגרת הפעילות של "אחי הכי" התארחנו במפגש השני במועדון של הקהילה האתיופית בראש העין. נפגשנו בבית הספר והלכנו ברגל (תורם לאוויר נקי)לרחוב הרש"ש שם נמצא מועדון הקהילה האתיופית.
 
הצטרפנו למעגל הילדים שחיכו לנו במועדון. המדריכה מורן ערכה בנינו היכרות ולאחר מכן חילקה אותנו לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה יצאה לחצר המועדון ושם חיכתה לה הפתעה מיוחדת ומרהיבה, בובות אתיופיות בגודל אדם לבושות על-פי מיטב המסורת האתיופית. הוצגה בפנינו התרבות האתיופית, הכרנו כלי נגינה ועבודה, שמענו סיפורי עליה מרתקים ולמדנו קצת על המסורת האתיופית, למשל טקס החתונה, לבוש, מאכלים ועוד. לאחר מכן נכנסנו חזרה למועדון שם חיכתה לנו מורה לריקוד שלימדה אותנו כמה ריקודים המאפיינים את העדה האתיופית. לבסוף התכבדנו בכיבוד קל ויצאנו לדרך חזרה לבית הספר. כתבה: הדר בן יעקב (ג'-1).
קראו עוד

הכי אחי מפגש ראשון

מפגש ראשון "אפק", בית-ספר אקולוגי ניסוייי פועל לאור ערכי הקיימות ומאמין בטיפוח הקשר החברתי עם קהילות מגוונות, בקשרי פתיחות, למידה תרבותית וערבות הדדית. מזה שנתיים קבוצת מועצת התלמידים בבית- הספר מבססת ומטפחת את הקשר עם הקהילה האתיופית ביישוב. בשנה שעברה, תשס"ט, התעורר בנו הרצון לחלוק את מה שיש לנו עם הקהילה המקומית, חשבנו בקבוצה כיצד ניתן יהיה לעשות זאת.
קראו עוד
חזרה למעלה