הכנת קציצות חוביזה תשע"ז

קציצות חוביזה קבוצת נאמני מיחזור הכריזה על איסוף בית ספרי של כ- 500 מכלי משקה בזמן קצוב. כל תלמידי בית הספר נרתמו לאיסוף.
 
הכיתות שעמדו ביעד הוזמנו להכין קציצות חובייזה! בעונה זאת של השנה, תחילתו של האביב, ניתן למצוא בחצר הקיימות של בית הספר כמויות גדולות של חוביזה או בשמה העברי החלמית. וכך, בשבוע שלפני היציאה לחופשת פסח ניתן היה לראות את תלמידי הכיתות השונות קוטפים בחריצות עלים של חוביזה לצורך הכנת הקציצות אותם השרינו במים ושטפנו היטב.
 
התלמידים התאספו בחצר הקיימות סביב שולחנות העץ וקצצו את העלים לתוך קערה עמוקה. לקערה נוספו ביצים, קמח, פרורי לחם, בצל קצוץ, תירס מקופסא וכמובן מלח ופלפל. התערובת עורבבה היטב, השמן נמזג למחבת החשמלית ובזהירות טוגנו הקציצות.
 
ריחן הנפלא של הקציצות התפשט לכל עבר וכל הנוכחים חיכו בקוצר רוח... הקציצות נערמו האחת אחר השנייה על המגש ולאחר שעה קלה ניתן היה לטעום אותן ולהתענג על טעמן הנפלא.
 
יחד עם קציצות החוביזה כובדו התלמידים גם בלימונדה נהדרת ומתוקה שנסחטה מלימונים שנקטפו מבוסתן בית הספר. אורנה, המורה המנחה את קבוצת נאמני מיחזור, דאגה לכל המצרכים, יהודה אב הבית חיבר את החשמל למחבת, נציגים מקבוצת נאמני מיחזור ליוו את הכיתות וכך גם הורים מתנדבים שהגיעו לעזור בהכנת הקציצות.