בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

ביקור נציגי כנפיים של קרמבו

"כנפיים של קרמבו" מבקרים באפק תלמידי בית ספר "אפק" ניסויי לקיימות בראש העין מקיימים בכל יום רביעי בבוקר שיעורי 'בוקר אקולוגי'. בשיעורים אלו לומדים התלמידים על קיימות ואף פועלים ברוח זו.
 
"קיימות היא דרך חיים שבה מתחשבים בסביבה הטבעית והחברתית, שומרים עליה ועושים למענה, למעננו ולמען הדורות הבאים"- זוהי ההגדרה הבית ספרית לקיימות. בשיעורים האחרונים חברי אחת מקבוצות הלמידה הכירו את תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" שהיא תנועה לילדים הנחשבים בחברה לשונים. ביום חמישי ב- 14 במאי הגיעו לבית הספר הרכזת רותם שושני והמדריך יובל שפר מסניף ראש העין הנמצא במצפה "אפק" ברחוב רמת הגולן.
 
תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" היא תנועה שמטרתה לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים פעילות חברתית בשעות אחר הצהריים. מתקבלים לתנועה ילדים אוטיסטים, ילדים עם פיגור שכלי וילדים עם שיתוק מוחין. התנועה מפעילה כ-40 סניפים ברחבי הארץ ועוד מספר רב של סניפים נמצאים בתהליך של הקמה. בעקבות המפגש כתבו תלמידי "אפק" מכתב לרותם וליובל נציגי "כנפיים של קרמבו": " נהנינו מאוד לפגוש אתכם, ולדעת על התנועה 'כנפיים של קרמבו'. במפגש ראינו שיש גם אנשים שעוזרים מכל הלב לילדים ששונים מאתנו, ולא מרגישים שהם 'עושים טובה'. גם אנו רוצים לעזור לקהילה: לקשישים, לעיוורים, לאנשים עם מוגבלויות ועוד..
 
אנו רוצים להגיד לך רותם, הרכזת, ולך יובל, המדריך, תודה על כך שלימדתם אותנו, שגם אם יש למישהו מוגבלות, לא צריך לרחם עליו, אלא חשוב להתנהג אליו כמו שמתנהגים אלינו, בכבוד, באהבה ומתוך שוויון.
 
אנו מקווים שבעתיד נמשיך להתנדב ולתרום לשונים ובכלל לכל הקהילה." מערכת העיתון מאחלת בהצלחה לתלמידי "אפק" ולפעילים בתנועה.