בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

דרך ארץ כביש 6

קבוצת נוער שוחר בעלי-חיים התארחה ביום שני 27.02.06 בחברת דרך ארץ המפעילה את כביש 6.
 
התלמידים התקבלו במאור פנים ובכיבוד עשיר ומגוון. נציגות החברה חני ויעל תארו בפני הילדים את תהליך התכנון וההקמה של הכביש. כביש 6 נבנה בשיתוף של ארבע חברות והוא כביש אגרה ייחודי בעולם כיוון שהתשלום על הנסיעה בו מתבצע באמצעות תשלום בדואר.
 
בדרך זו התייחסו המתכננים למשאב הקרקע שכן אם היו הנהגים צריכים לשלם בכביש נדרש היה לבנות מסלולים נוספים המבזבזים את המשאב היקר, קרקע. בתכנון הכביש שולבו אדריכלי נוף ומומחים סביבתיים כדי להתחשב עד כמה שניתן בסביבה. דרך נוספת של מתכנני כביש 6 להתייחס בסביבה היתה למען מגוון בע"ח, על ידי הקמת גדר לאורך הכביש ובניית מעברים.
 
בנוסף הכוונה של המתכננים היתה להעניק לנוסעים בכביש חוויה אמיתית של טבע. לאורך הכביש נשתלה גינה המותאמת לבתי הגידול באזורים השונים בהם עובר הכביש. בפעולת ההכנה סומנו והוגדרו מגוון הצמחים שבאזורים השונים ולאחר מכן הוצאו הצמחים מהאדמה והועברו למשתלות מיוחדות. משתלות אלו שימרו את הצמחייה ואף הרבו אותם ובסיום סלילת הכביש נשתלו הצמחים בחזרה במקום בו הם גדלו.
 
לאחר ההסברים המעניינים הוזמנו התלמידים לצפות בחדר הבקרה ממנו ניתן לראות את כל המתרחש בכביש בכל רגע נתון. חדר הבקרה מתפקד כחדר מבצעים לכל דבר ופועל 24 שעות ביממה.
 
חברת דרך ארץ הסיעה את התלמידים לשטח שבו גדלה והתרבתה המרווה המשולשת כחלק משיקום הנוף של הכביש. בשטח חפרו התלמידים בעדינות והוציאו את השתילים בתוך גושי האדמה על מנת להעבירם לשתילה בבית-הספר. לאחר הוצאת השתילים חזרו התלמידים לבית-הספר ושתלו את שתילי המרווה במסלעה.
 
במהלך הימים הבאים ידאגו התלמידים להשקיה ולטיפול על מנת שאכן יקלטו כל שתילי המרווה. פעילות זו היתה חלק מהפעילויות של החברה לכבוד טו בשבט, חג הנתינה לסביבה.

חזרה למעלה