הרצאה לכיתות א' ב' אדיב גל תשע"ג

ד"ר אדיב גל מספר על מגוון המינים בשיעור "בוקר אקולוגי" שיעורי "בוקר אקולוגי" מתמקדים השנה בשלושה תחומי עניין :פסולת, מגוון מינים ושטחים פתוחים. על מנת להעמיק את החקר בנושאים שהוזכרו, הוזמנו מומחים בתחומים השונים להיפגש עם התלמידים. תלמידי כיתות א'-ב' בקבוצות מגוון המינים מתמקדים בהסתכלות, הכרה, למידה על מגוון המינים שבסביבה הקרובה לבית הספר.
 
ביום ראשון ה- 21/4 נפגשו ילדי כיתות א'-ב' מקבוצות מגוון המינים עם המרצה ד"ר אדיב גל אשר הרחיב את המושג "מגוון המינים" בעזרת דוגמאות שונות מעולם הצומח ומעולם היצורים החיים והאדם ביניהם. התלמידים יצאו עם אדיב לחצר בית הספר כדי לחפש ולאסוף דוגמאות של צמחים ובעלי חיים ולהבין את הקשרים שבינם ובין סביבתם. אדיב הסביר מהו "אפקט הפרפר" כאשר המטרה היא להבין כיצד דבר קטן יכול לגרום לאסון גדול ולחדד את העובדה כי כל המינים הנמצאים על פני כדור הארץ חשובים.
 
אדיב הדגים לתלמידים כיצד האדם מנצל את מגוון המינים לתועלתו "סופר מרקט" לשימושים שונים כמו: אוכל, חומרי ייצור, תרופות ועוד. בסיכום המפגש הדגיש אדיב כי הכוונה בלימודי הסביבה ובמודעות הסביבתית המקיימת, לעשות שימוש מושכל, כלומר להשתמש במגוון המינים בחכמה ובאהבה למעננו, למען ילדינו ולמען הדורות הבאים.
1...0