בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

יום הניקיון הבינלאומי תשע"ה

אפק שותף ליום הניקיון הבינלאומי ביום שני, 29.9.14 צוין ברחבי העולם יום הניקיון הבינלאומי. מטרתו של יום זה להמריץ ולהעצים את נכונותן של קהילות בכל רחבי כדור הארץ לשפר את מצב הסביבה ולשמור עליה. יום הניקיון מהווה את אחד המפעלים הסביבתיים הגדולים בעולם שבבסיסם התארגנות קהילתית, כל זאת בשיתוף התכנית הסביבתית של האו"ם. ב"אפק" – בית ספר ניסויי לקיימות, פועלים בכל ימות השנה למען הסביבה וכך גם ביום הניקיון שבו יצאו תלמידי בית הספר לפעילויות ניקיון מגוונות ומותאמות לשכבות הגיל השונות.
 
תלמידי כיתות א'-ב' ניקו את בית הספר והסביבה הקרובה. תלמידי כיתות ג' יצאו לגינה הקהילתית ע"ש עידו גרבובסקי ז"ל וניקו את הפסולת היבשה שהייתה במקום. תלמידי כיתות ד' יצאו ליער קהילתי ראש העין, שם קבלו הדרכה מטעם מדריכי קק"ל, שהסבירו לילדים על חשיבות היער במערך האקולוגי ותרומתו לאדם ולסביבה.
 
התלמידים קבלו שקיות אשפה וכפפות עבודה והחלו בניקיון קדחתני של היער. פסולת רבה של פלסטיק, ניילון ונייר נאספה. כל התלמידים חזרו מאושרים ומרוצים לבית הספר מניקיון הסביבה שבה הם חיים בתקווה כי הניקיון ישמר לטובת איכות החיים והסביבה.
 
בנוסף לפעילויות הניקיון באזורים השונים זכו תלמידי בית הספר להיפגש עם מדריכי קק"ל שהסבירו על הקרן הקיימת לישראל ובעיקר שחקו עם הילדים מגוון של משחקי קיימות.
1...0