בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

כנס סביבתי אזורי בעין יעל תשע"ב

כנס המים בירושלים ביום המים הבינלאומי, יום ה' 22.3.12, יצאו תלמידי כיתה ד'1 ונציגים מכיתות ה', ו', מבית הספר "אפק" לכנס תלמידי המנהיגות של הרשת הירוקה בירושלים. הכנס התקיים במוזיאון הפעיל "עין יעל". נושא הכינוס היה השנה חשיבות מקורות המים המתוקים בעולם וניהול נכון ובר-קיימא שלהם.
 
היום נפתח בלמידת עמיתים, כאשר קבוצת מנהיגות מכל בית ספר הציגה בפני הקבוצה השנייה דרכים לחיסכון במים ולניהול נכון של מקורות המים, כפי שנהוג בבית ספרה. קבוצה אחת של תלמידי בית ספר "אפק" הציגה את המערכת לאיסוף מי גשמים הפועלת זה מספר שנים בבית הספר. התלמידים הסבירו על הצורך באיסוף המים, על מבנה המערכת ועל האופן בה פועלת המערכת בבית הספר שלנו.
 
כמו כן הם הדגימו את חוק הכלים השלובים המתקיים במערכת איסוף המים. הקבוצה השנייה הציגה את הבריכה האקולוגית הנמצאת בחצר הקיימות של בית הספר. התלמידים הגיעו מוכנים, הפגינו בקיאות רבה ועניינו את קהל השומעים. התלמידים למדו שגם בבתי ספר נוספים הותקנה מערכת דומה וכי המאמץ לחיסכון במים משותף וחשוב לקהלים רבים. בהמשך היום, השתתפו התלמידים בסדנאות שונות.
 
התלמידים נהנו מאוד מהמפגש עם תלמידים מבתי ספר אחרים, מהפעילויות ומהאווירה הנעימה ששררה במקום. ראוי לציין כי למפגש הגיעו כל תלמידי קבוצות המנהיגות של הרשת הירוקה מכל קשת האוכלוסייה המרכיבה את העיר ירושלים והמרחב הסובב אותה. כך ניתן היה לראות תלמידים חילונים, דתיים, יהודים, ערבים ותלמידים עם לקויות שמיעה. במפגש המסכם נאמרו דברים בעברית, שתורגמו לערבית ובו זמנית תורגמו אף לשפת הסימנים.
 
מפגש רב תרבותי שכזה מהווה אף הוא יישום של ערכי הקיימות, יישום של ערכים כמו סובלנות, אהבה וכבוד לאדם ולטבע.
1...7