בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

ביקור חבר הכנסת איתן כבל בכיתה ד' תשע"ד

ח"כ איתן כבל שגריר עמותת "אור ירוק" בבית-ספר "אפק" חבר הכנסת איתן כבל, תושב השכונה הגיע לביקור באפק, בית ספר ניסויי לקיימות למפגש עם תלמידי כיתה ד'.
 
מר כבל פעיל בעמותת אור ירוק, ששמה לה למטרה להציל חיים בכבישים ולצמצמם את הקטל בדרכים. חבר הכנסת, מר כבל סיפר כי עמותת אור הוקמה בשנת 1977 על ידי אבי נאור, זוכה פרס ישראל. העמותה הוקמה מתוך הכרה בחשיבות הרבה של נושא הבטיחות בכבישים. עוד סיפר חבר הכנסת כי בקרב האוכלוסייה קיימות שתי קבוצות סיכון עיקריות והן קבוצת הילדים וקבוצת המבוגרים מאד.
 
מדינת ישראל עושה רבות למניעת תאונות הדרכים בהיבט התשתיות- הרחבת כבישים, סלילת כבישים חדשים ובטוחים ועלינו תושבי המדינה מוטלת האחריות האישית לשמור על חיי האדם בעזרת מודעות לסכנות הקשורות לגורם האנושי- כלומר התייחסות לגורמים התלויים בבני האדם ובהתנהגותם.
 
מר כבל הוסיף והסביר כי על התלמידים להעביר את המסר לזהירות בזמן נהיגה להוריהם, להקפיד על חגירת חגורות בטיחות, להעיר להורים על כל פעילות המסיטה את תשומת ליבם מנהיגה בטוחה כמו: כתיבת אס אם אס או שיחת טלפון או האזנה למוסיקה חזקה.
 
מר כבל אפשר לתלמידים לשאול שאלות בנושא זהירות בדרכים, ענה להם באדיבות ותוך מתן דוגמאות מחיי היומיום. בסיום הודה איתן לתלמידים וברך אותם בחופשה נעימה, בטוחה תוך שמירה מרבית על חייהם בעזרת זהירות בדרכים.
 
בסיום הרצאתו של חה"כ הפעילו שני תלמידי של"ח מחט"ב "גוונים" את התלמידים בנושא שמירה על כללי הזהירות.
1...0