בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

כיתות ד מטיילות בראש העין, תשע"א

ביום חמישי, ה – 11 בנובמבר יצאו תלמדי כיתות ד' לסיור בראש-העין. האתר הראשון בו בקרו היה אתר 'אבן העזר', שם האזינו לסיפור על מלחמת בני ישראל בפלישתים.
 
במלחמה זו נחלו בני ישראל תבוסה וארון ה' נלקח בשבי. התלמידים הקשיבו לחבריהם שספרו על החפירות שנערכו במקום, על בית ארבעת המרחבים, על הממגורות והאוסטריקון.
 
כמו כן, טיילו התלמידים בין השלטים במקום וקראו את הכתוב. הם התוודעו לכך שהסיפורים הכתובים בשלטים נכתבו על-ידי תלמידים, בוגרי בית-הספר שכתבו 'כאילו' היו בתקופת התנ"ך.
 
בהמשך הסיור נסעו התלמידים למגדל צדק. שם שמעו הסבר מהמורות אסתי וטובה על ההיסטוריה של המקום, מתקופת הצלבנים ועד הקרבות שהתחוללו במקום בשנת – 1948. בשנה זו ניסו לוחמי המחתרות לכבוש את המקום.
 
באתר פגשו התלמידים עובדי שיחזור שספרו על ההבדל בין ארכיאולוגים המבצעים חפירה לבין עבודת המשחזרים. התלמידים זכו לראות את העובדים בזמן אמת כאש ה מכינים את המלט המיוחד למילוי הסדקים בקירות המבצר.
 
האתר השלישי היה יער ראש העין. התלמידים הלכו אורך שביל הפריחה האזינו לעמיתיהם שספרו אגדה על החצב ועל הכלנית, הפרג והנורית. בנוסף לאגדות שחקו התלמידים במשחק בינגו צמחים ובעלי-חיים. הסיור היה מהנה ובעיקר המחיש את תחום התיירת בעיר.
1...0