בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

רובוט גיא סבח תשע"ז

בוקר של מדע עם בוגר אפק ביום רביעי 8/3/17, גיא סבח בוגר בית ספר "אפק", סטודנט במכללת אפקה, מכללה להנדסה גבוהה ביקר בבית הספר. גיא משתתף בפרויקט שנקרא "סטודנט בא לכיתה", והגיע לפגוש את תלמידי כיתות ג'-ו' ולספר להם על תחומי המדע ההנדסה והטכנולוגיה, במטרה לקדם את התחומים הללו ולגרום להתעניינות של הדור הצעיר בנושאים אלה.
 
גיא פתח בשאלה מה הומצא קודם העט או העיפרון? התלמידים הופתעו לגלות שהעט הומצאה לפני העיפרון. הוא שוחח עם התלמידים על חומרים המשמשים לייצור והתפתחות מוצרים בתעשייה. הוא הראה לתלמידים דוגמאות מוחשיות מתחום ההנדסה: תוצרים שהודפסו במדפסת תלת מימד, חומר מתכתי "חכם" נטינול, חומר הזוכר את צורתו הקודמת וחוזר אליה כתוצאה משינוי טמפרטורה.
 
בהמשך הציג גיא את תחום הרובוטיקה וסיפר על רובוטים מתחומים שונים, כגון: התעופה - רחפנים, טיסנים המופעלים על שלט רחוק, לווינים הסובבים אותנו והגששית במאדים. לסיום הציג גיא רובוט בגודל אנושי (1.22 מטר) המופעל באמצעות פקודות, גיא הפעיל את הרובוט והתלמידים גילו שיש תנועות שרק הרובוט מסוגל לעשות. התלמידים נהנו מחוויה של למידה משמעותית המעודדת יצירתיות וחשיפה לתחום מאתגר והמפגש הסתיים בשאלתו של גיא לתלמידים: אלו רובוטים אתם תמציאו?
1...8