בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

הרצאה דביר- חללית לא מאויישת תשע"ו

חללית לא מאויישת ביום שישי, 27/5/16 השתתפו תלמידי כיתות ה' בהרצאה של דביר, נציג, מעמותת SPACEIL. מטרתה של העמותה לחשוף ולשתף את התלמידים בפרויקט פורץ דרך המעורר השראה, בנושא הנחתת חללית לא מאוישת ישראלית על הירח.
 
התקווה שחשיפה כזו תעודד את התלמידים להשתלב בתחום המדע והטכנולוגיה והם ייקחו חלק בקידום תחום החלל כזירת ההתפתחות העתידית. דביר, סיפר לתלמידים על תחרות בינלאומית הממומנת ע"י גוגל (Google LUNAR X PRIZE)המציעה פרס של 20 מיליון דולר לכל מי שיגיע לירח ויצליח לבצע 3 משימות: 1.להנחית בנחיתה רכה חללית בלתי מאוישת על הירח. 2. לנוע 500 מטר על פני הירח.3. לצלם תמונות וידאו לשלוח לכדור הארץ, תיעוד על ההגעה.
 
המרוץ לירח של SpaceIL אינו מסתכם רק בהשתתפות בתחרות הבינלאומית. העמותה לקחה על עצמה משימה לאומית והיא מתכוונת להשתמש בסיפור מעורר ההשראה של החללית, כדי להשיג השפעה חינוכית בקרב הדור הבא.
 
דביר שוחח עם התלמידים על הירח מבנה, גודל, מרחק מכדור הארץ, טמפרטורה. סיפר על החללית גודל, מבנה, משקל, אנרגיה לתנועת החללית- קפיצה, בלימה. תאר את המגנטומטר- מכשיר המספק מידע מהחלל. בהמשך צפו התלמידים בסרטון של החללית הקטנה, בערך בגודל של מכונת כביסה, שהיא חכמה וזולה יחסית ומיישמת את הידע הישראלי בתחום הלוויינים.
 
ישראל הגיעה למקומות הראשוניים והמועד לשיגור החללית, מיועד לסוף שנת 2017. ההישג הוא גאווה וכבוד לכל המדינה. ההרצאה הייתה מעניינת מאוד, התלמידים השתתפו, שאלו שאלות מעניינות ורלוונטיות לדוגמא: איך לשמור שהחללית לא תתנגש בגופים אחרים בחלל?
 
בסיום איחלו התלמידים הצלחה לחללית הישראלית, ואמרו שיעקבו אחר התקדמותה. המפגש חשף את התלמידים לטכנולוגיות חדשניות, פיתוחים ומחקרים עתידיים בתחום המדע וטכנולוגיה שמעוררים השראה, ומעודדים סקרנות.
1...0