בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

הרצאה אלון דנה לתלמידי כיתות ד ו תשע"ה

מהטכניון לאפק בבוקר יום שישי, 20.3.15 הגיע אורח מיוחד לאפק בית ספר ניסויי לקיימות, אלון דנה.
 
אלון הוא דוקטורנט בטכניון בתחום האנרגיה והוא נפגש עם תלמידי כיתות ג, ה, ו. אלון דנה פתח את הרצאתו בהדלקת נר וביקש מהתלמידים לשאול שאלות המסקרנות אותם בכל הקשור לנר הדולק. התלמידים השתתפו וניסחו שאלות רבות, מגוונות ומעניינות. בסיכום השאלות שנשאלו הסביר אלון לתלמידים כמה חשוב להיות סקרנים בנוגע לתופעות המתרחשות סביבם. אלון שאל את הילדים על סוגי אנרגיה והופתע ממגוון התשובות שהשיבו.
 
ביחד עימם הגדיר את המושג אנרגיה -היכולת לבצע פעולה. אלון ערך ניסוי והסביר את חוק שימור האנרגיה ואת המעבר מאנרגיה אחת לשנייה לדוגמא המעבר בין אנרגית חום לאנרגית תנועה. בהמשך התמקד אלון בנושא אנרגיות מתחדשות חלופיות כמו דלק חלופי.
 
אלון סיפר על מחקר שהוא משתתף בו שבודק יצור של אנרגיות ממים במטרה לייצר דלק ידידותי לסביבה. הדלק מורכב מגז חנקן הקיים באוויר בכמות גבוהה מאוד (78%) שאינו מזיק, ובזמן בעירתו אינו פולט לסביבה מזהמים הפוגעים באיכות האוויר.
 
אלון סיים את המפגש בניסוי המתאר תגובה של חומרים ושחרור אנרגיה. התלמידים התרגשו והתפעלו מהניסויי שבו בעזרת חומרים שונים כגון אלכוהול, סבון כלים הצליח אלון לייצר אנרגיה שגרמה למים עם הסבון לגלוש מתוך המבחנה.
 
הצוות החינוכי והתלמידים הודו מאוד לאלון על מפגש מרתק ובתגובה אלון ברך את התלמידים בברכת הצלחה וסקרנות, גילוי ולמידה שתקדם אותם ואת המחקר.
1...9 >>