בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

מפגש ראשון

"אפק" במנהיגות הסביבתית העירונית ביום רביעי , 27.12.06 נפגשו חברי המנהיגות הסביבתית של בתי-הספר: "אפק", "נופים", "צורים" לפעילות משותפת ראשונה של תת הרשת הירוקה הפועלת בראש-העין.
 
המפגש התחיל במליאה כשהתלמידים צפו בסרט ה"לורקס" של ד"ר סוס. הסרט מתאר שימוש בעצי יער לצורך תעשייה ללא תכנון וחשיבה מבוקרת. הסרט מתאר מערכת אקולוגית, יער עם מגוון המינים החי בתוכה.
 
יום אחד מגיע אדם המתחיל לכרות את העצים ולייצר מהם בגדים. ההצלחה מאירה לו פנים והוא בונה במקום מפעל ומתחיל לשווק את הבגדים גם למקומות רחוקים. במשך הזמן נכרתים העצים ונשאר עומד בודד מפעל התעשייה ללא חומרי הגלם, העצים. מנהל המפעל מחליט לעזוב את המקום שפעם היה יער מדהים וירוק והיום הפך לשממה.
 
בעקבות הצפייה בסרט שוחחו התלמידים על הנזקים הגדולים שגרם בעל המפעל לסביבה. המסקנה העיקרית והחשובה שאליה הגיעו התלמידים הייתה שעובדי המפעל כרתו עצים גם כשלא היה צורך בכך ולא חשבו על הפגיעה הגדולה בסביבה. בהמשך יום הפעילות, שיחקו התלמידים משחקי הכרות בקבוצות מעורבות כדי להכיר את תת הרשת.
 
החלק השני של המפגש הוקדש לנושא של צרכנות נבונה וירוקה. התלמידים הגיעו ל"שופרסל" שבשכונת נווה אפק, שם התחלקו לקבוצות עניין שנדרשו לבצע משימות במגוון נושאים: סמלים של מוצרים ידידותיים לסביבה, צרכנים והרגלי צריכה, פרסומות ומבצעים, תרבות השפע ועמדת חוק הפיקדון. כל התחנות עוסקות בהיבטים שונים של צרכנות נבונה ותרבות הצריכה. בסיום הסיור הודו התלמידים להנהלת הסופרסל וחזרו לבית-הספר. שם פגשו את מנהלת הסופר, הגב' ריקי, שסיפרה להם על ניהול הארגון וענתה על השאלות שהציגו התלמידים.
 
לאחר המפגש עם מנהלת השופרסל סיכמו התלמידים את הממצאים, והסיקו מסקנות.
1...0