בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

ביקור מנהיגים סביבתיים בעכו

קבוצת המנהיגים הסביבתיים בכנס הארצי בעכו ביום רביעי 18.4.07 השתתפו חברי המנהיגות הסביבתית בכנס הארצי בעיר עכו בו נפגשו עם קבוצות מנהיגות סביבתיות מרחבי הארץ.
 
יום זה בא לחזק ולעודד את כל קבוצות המנהיגים הארציות על הפעילות הסביבתית שלהם במשך כל השנה. יום הכנס החל בסיור בעיר העתיקה של עכו בליווי מדריך מקומי. במסלול הסיור עברנו על יד הים, בין החומות, בשווקים ובסמטאות, בנמל ובמצודה. לכל אורך המסלול נפגשנו ושוחחנו עם אנשים מקומיים ופעלנו בתחנות שונות ומגוונות שהתייחסו לסביבה כגון: סדנת תופים, ציור, אתרים עתיקים (בתי כנסת, כנסיות ומסגדים), תחנת צילום, ליצנים ורקדנים, דוכני דגים וצפינו בסרט היסטורי על העיר עכו.
 
נהנו מתיפוף על תופים מעץ, מהאזנה לסיפור על ילדה ערביה שהתגוררה בעכו, מצפייה בסרטון, ממופע הליצנות ועוד. אילון, מנהיג סביבתי מספר: "נהנתי לשמוע על עבר העיר העתיקה להנות ולהתפלא מהדברים שיש בה, לשמוע על הסיפור מהתושב הותיק". ליאור הוסיפה: "היינו בסיור הלכנו בשבילים של עכו , בתוך סמטאות והשוק והמדריך הסביר על כל מה שראינו".
 
גילי תיארה: "אהבתי את הריח של הים והנוף". בהמשך הטיול הילדים צפו על חומות עכו, על הים ועל נמל עכו שהוא מהנמלים העתיקים ביותר בעולם. בטיול ראו מבנים עתיקים, מסגדים, כנסיות ובתי כנסת שהיו מיוחדים במינם. הביקור בעכו היה מרגש וחוויה מיוחדת במינה עבור קבוצת המנהיגים.
1...0