שירותי בריאות

בריאות ועזרה ראשונה

שרותי בריאות לתלמיד

שירותי הבריאו לתלמיד ניתנים על ידי האגודה למען שירותי בריאות הציבור תוך שיתוף פעולה עם משרד החינוך, עם מנהלי מוסדות החינוך ןעם ועדי ההורים.
 
 
במסגרת השירותים יינתן מענה:
בדיקת רופא לתלמידי כיתות א' בנוכחות הורים
בדיקות גדילה: גובה ומשקל לתלמידי כיתות א',ג', ה',
בדיקות ראייה לכיתות א'- סריקת ראייה באמצעות קופת החולים ללא תשלום.
בדיקות שמיעה לכיתות א'
 
 

חיסונים:

כל הורי תלמידי בית-הספר מתבקשים למלא טופס "הצהרה על מצב בריאות של תלמיד".
 
 

שירותי עזרה ראשונה לתלמידים

החל משנת הלימודים תשס"ח יינתן מענה למצבים שבהם נדרש מתן עזרה ראשונה באמצעות מערך ייעודי לתלמידי מערכת החינוך בבתי הספר שהוקם על ידי מגן דוד אדום. המצבים שבהם אפשר לפנות לקבלת שירותי עזרה ראשונה הם מצבים הנובעים מהיפגעות או היפצעות הדורשים טיפול מקצועי מיומן שאין בהם סיכון חיים ופיקוח נפש כגון: שברים, פריקות, חתכים עמוקים, פגיעות ראש, חזה או בטן וכו. מספר הטלפון הוא 1700509444.
 
יש לתת פרטים מדויקים: שם בית-ספר, כתובת, מספר טלפון, איש הקשר,.
במקרים של סיכון חיים יש לפנות למוקד מד"א 101.
 
 

ביטוח תאונות אישיות

תלמיד שנפגע בתאונה כל ימות השנה זכאי לקבל סיוע רפואי בקופת החולים שהוא או הוריו מבוטחים בה.
תלמיד שנפגע בתאונה במוסד החינוך או בפעילות מטעם המוסד והופנה לחדר מיון זכאי להחזר התשלום עבור הטיפול בחדר מיון מתוקף חוק ביטוח הבריאות הממלכתי. ביה"ס יעביר להורים אישור על נסיבות התאונה. את האישור יש להגיש יחד עם הקבלה על התשלום עבור הטיפול בחדר מיון לקופת חולים שבה התלמיד מבוטח.
 
 

תאונות שיניים

משרד החינוך התקשר עם חברת "שורש" אשר תיתן טיפול לתלמידים שנפגעו בתאונות שיניים. הטיפול ניתן ללא תמורה, בסטנדרט רגיל.
התלמידים ייהנו משירות זה במקרה של פגיעה בשיניים כתוצאה מתאונה, אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני.
הטיפול ניתן בגין תאונות המתרחשות 24 שעות ביממה, בכל מקום ובכל זמן, לרבות פגרות וחגים, בין אם לתאונה יש קשר לפעילות המוסד החינוכי שבו התלמיד לומד ובין אם לא.
 
במקרה הצורך יש לפנות למוקד חברת "שורש" באמצעות טלפון 1-800-272-272 לקבלת פרטי המרפאה הקרובה למקום המגורים. המוקד פועל 24 שעות ביממה.
 
לא יינתן החזר לטיפול במרפאות שיניים פרטיות שאינן כלולות בהסדר עם מרפאות "שורש". תלמיד שיפנה לקבל טיפול במרפאות שיניים שאינן בהסדר ייאלץ לשלם עבור הטיפול.
 
 

בדיקות ראייה לתלמידי כיתות א'-

במטרה לזהות ולאתר לקויות ראייה שלא אותרו בעבר ולהפנות להמשך טיפול ומעקב את אותם תלמידים שיאותרו כבעלי צרכים בריאותיים מיוחדים תלמידי כיתות א' מוזמנים לסריקת תפקודי ראייה. הסריקה תבוצע ללא תשלום, תוך שיתוף פעולה בין משרד החינוך, האגודה למען שירותי בריאות הציבור, קופות חולים ומועצת האופטומטריסטים.
חזרה למעלה