בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

פעילות בית ספרית בנחל רבה - אפריל 2014

"מי הנחלים מקיימים את הזרימה שנה אחר שנה" (רחל שפירא) ביום שישי, 28.3.14, שעות ספורות לאחר שנכנס לתקפו שעון הקיץ, יצאו תלמידי "אפק", בית ספר ניסויי לקיימות, לסיור אביבי ב"נחל רבה", באפיק הצפון מזרחי, המוביל ליער קהילתי ראש העין.
 
שיירה ארוכה של תלמידי כיתות א'-ו', ומורים והורים מלווים הגיעו לגדותיו של האגם המלאכותי, ושם נפגשו עם מומחים שהסבירו על המקום, ולימדו על מגוון המינים באזור ועל בתי הגידול השונים. התלמידים הפעילו את החושים ואספו נתונים.
 
לאחר מכן התיישבו המטיילים לאכול בחברותא, ונהנו ממזג האוויר הנעים. בהמשך המשיכה השיירה ללכת באפיקו המזרחי של הנחל, הליכת שטח על חלוקי נחל ובינות צמחייה עבותה, שנמצאת לאורך הגדה ובאפיק. השיירה עברה במעברי המים, ופריחתה הצהובה של השיטה לוותה את המטיילים לאורך המסלול עד לחורשה, שבפתחו של היער הקהילתי ראש העין.
 
גם שם התקיימה פעילות סביבתית חווייתית, מהנה ומלמדת. בטיול למדו התלמידים על גילוי הגת הביזנטית, על מחלקת החרקים ועל פרוקי הרגליים, על מגוון הצמחייה, על מבנה אפיק הנחל וכיווני הזרימה של המים ועל האזור בכלל. לקראת שעת הצהרים חזרו התלמידים, המורים והמלווים לבית הספר עייפים אך מרוצים. אז לפני שמגיע החום הגדול, כדאי לצאת ולטייל- זה כאן, קרוב, ממש ליד הבית..